четвер, 2 листопада 2023 р.

Растрова графіка

Растрову графіку застосовують під час розробки електронних і поліграфічних видань. Ілюстрації, виконані засобами растрової графіки, рідки створюють вручну чи за допомогою комп'ютерних програм. Частіше всього використовують відскановані ілюстрації, підготовлені художником на папері чи фотографії. Останній часом для введення растрових зображень у комп'ютер знайшли широке застосування цифрові фото і відеокамери. Відповідно, більшість растрових графічних редакторів орієнтовані не стільки на створення зображень, скільки на їх обробку.

Растрова візуалізація грунтується на представленні зображення на екрані або папері у вигляді сукупності окремих точок (пікселів). Піксель - це найменший елемент зображення, відтворених комп'ютером. Відмінними особливостями пікселя є його однорідність і неподільність. Якщо пікселі досить малі, то око сприймає "піксельну мозаїку" як одне ціле зображення. Разом пікселі утворюють растр. Растр - це прямокутна сітка пікселів, формуючих зображення на екрані монітора. Сама сітка отримала назву растрової карти.

Якість цифрового зображення визначається багатьма параметрами. Одним із основних є поняття роздільна здатність. Вона характеризуж відстань між сусідніми пікселями - крок дискретної сітки растра. Форма пікселів растра визначається особливостями пристрою графічного виводу. Наприклад, пікселі можуть мати форму прямокутника чи квадрата, які за розмірами дорівнюють кроку растра, пікселі можуть мати круглу форму і за розміром можуть не дорівнювати кроку растра.


2 коментарі:

Векторна графіка

 Програмні засоби для роботи з векторної графікою призначені, в першу чергу, для створення ілюстрацій і меншою ступінню для їх обробки. Прин...